PARTI PORSLIN, 8 delar, Kina, 1700-tal och 1800-tal.

Tulpanvas, kopp med fat, kopp, skål, två underfat, två tallrikar. Längd 8-23 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, nagg, skål med spricka. Tulpanvas med skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK