MATBORD, "Superellips", Bruno Mathsson och Piet Hein, Fritz Hansen, 1987.

Vit laminatskiva med aluminiumkant, förkromade spännben. Etikettmärkt. Längd 180, bredd 120 cm, höjd 70 cm. 2 iläggsskivor à 60 cm.

Slitage. Repor. Smärre fläckar.

Lähtöhinta
15 000 SEK