PARTI PORSLIN, 9 delar, jasperware, Wedgewood. 1800-tal.

Reliefdekor av antikiserande kvinnofigurerer samt palmettbård mm i vitt mot svart fond. Ett par ljusstakar, vas, skål med lock samt 5 mindre fat.

Smärre slitage, rispor.

Lähtöhinta
1 500 SEK