FÅTÖLJ, empirestil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mahogny. Armlän med skuren och bronserad dekor av bockhuvuden. Fast stoppad rygg och sits.

Slitage, repor och märken. Senare bronsering. Kantband saknas. Några mindre avslag.

Lähtöhinta
2 500 SEK