SPEGEL med KONSOLBORD, senempire/nyrokoko, Danmark. 1800-talets mitt.

Mahognyfanér. Skuren dekor av palmetter och roccailer. Spegel, 123 x 53 cm. Konsolbord Höjd 40, bredd 50, djup 25 cm.

Slitage. Några dekordelar saknas. Fanérskador. Maskstungna. Spegel med några fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK