Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BOKPARTI DIVERSE, 7 vol, bla Matrikel öfver Svea Rikes Ridderskap och adel, Stockholm 1816.

Även bla Rättegångs ordinantie som effter thenna dagh hollas skal, Stockholm 1614, The twenne bröder och neriksboer..., av Johan Gustaf Hallman, Stockholm 1726, Inledning til Geographien öfwer Sweriges Rike, Eric Tuneld, Stockholm 1762, Geografiskt Lexicon, av Daniel Djurberg, 1-2, A-K resp L-Ö, Örebro 1811-13. Hel- och halvband, mest samtida. 12 x 17 - 16 x 20 cm.

Slitage, bokbanden med skador, ej genomgångna.

Lähtöhinta
2 000 SEK