MATTA, "Dukater", rölakan, MMF (Märta Måås-Fjetterström), ej signerad. Ca 303 x 191.

Komponerad 1924.

Slitage, ställvis hårdare. Skador/hål. Fransar/franskanter med ställvis slitage/skador.

Lähtöhinta
8 000 SEK