KOPPAR, 3st, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor i polykroma emaljfärger och underglasyrblått av bland annat blomster och drakar. Höjd 3-6cm.

Slitage. Större koppen med spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK