TAKLAMPA, okänd tillverkning, möjligen Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Mässingsstomme. Mönstrad, ofärgad glasmassa. Diameter 25 cm, höjd ca 48 cm.

Bruksslitage. Metallen med fläckar. Fungerar.

Lähtöhinta
1 500 SEK