SKÅL på fot, silver. Ryssland, St Petersburg, 1849. Vikt ca 610 gr.

Kontrollör Dmitrij Ilitsch Twerskoj. Mästarstämpel Johann Henricson. Rund på fot, profilerad kant m bladverk, skålen m pålagda blomsterkartuscher, invändigt förgylld. Höjd 8, diameter 22.

Sedvanligt bruksslitage

Lähtöhinta
5 000 SEK