BORD, Bröderna Miller, Bankeryd, 1900-talets mitt.

Lövformad skiva fanerad med teak. Ben av betsad bok med fotavslutningar av mässingshylsor. Märkt "Bröd Miller AB Ban...ryd Sweden nr 1199". Längd 97. Bredd 50. Höjd 51 cm.

Slitage, repor och märken. Skivan med hårt slitage. Någon mindre fanerskada.

Lähtöhinta
2 000 SEK