Art Déco

Art Déco

BORD, Art Deco, 1930-tal.

Rund skiva fanérad i rotfanér, kopplat underrede med balustrar i mörkbetsat trä. Diameter 92 cm, höjd 61 cm.

Visst slitage, torrsprickor, senare lack.

Lähtöhinta
3 500 SEK