Josef Ekberg

(Ruotsi, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Ruotsi, 1877-1945)

VAS, flintgods, Josef Ekberg, Gustavsberg 1919.

Dekor av stiliserade växter i blått mot ljusblå fond. Signerad Gustavsberg 1919 J Ekberg. Höjd ca 28 cm.

Repor. Större glasyrdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK