SKRIVSKÅP, senbarock, 1700-tal.

Ek. Klaff med bakomvarande skrivinredning samt fyra underliggande lådor. Överdel med dörrpar. Längd 110, djup 56, höjd 118. Nyckel finns.

Bruksslitage, lagningar, repor och skav. Lucka till lönnlåda lös, skadad infästning. Senare beslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK