PIEDESTAL med YTTERFODER, majolika, 1900-talets första kvartal.

Glasyr i gröna toner med reliefdekor av stiliserat bladverk. Total höjd ca 97 cm.

Bruksslitage, krakylerer, glasyrbortfall, glasyr defekter, skav och nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK