MATSERVIS, 41 delar, porslin, C Tielsch, Waldenburg, 1900-talets mitt.

Dekor av blå blommor. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 2 terriner med lock, såsskål samt 2 serveringsfat. Mattallrikarnas diameter 25 cm.

Smärre bruksslitage. Möjligen någon del med mindre nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK