SOFFA, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Stomme i lövträ. Svängda former. Genombrutet krön med floral dekor. Textilklädd med djuphäftad rygg. Längd 160 cm.

Bruksslitage. Märken. Fläckar. Skador. Lagningar. Senare klädsel. Kantband ställvis lösa.

Lähtöhinta
2 000 SEK