MATSALSGRUPP, 13 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Vitmålade, skuren dekor, kannelerade ben med hörnfleuroner. Tolv stolar med ljus klädsel. Bord, diameter 114, höjd 76 cm. Tre iläggsskvor á 45 cm.

Bruksslitage, senare klädsel samt målning.

Lähtöhinta
8 000 SEK