SOFFA, allmoge, 1800-talets mitt/andra hälft.

Gråmålad. Utdragbar. Spjälad rygg. Längd 186 cm, totalhöjd 92 cm, sitthöjd 43 cm, djup 63 cm, som utdragen madrassbredd ca 110 cm.

Slitage, senare bemålning och skiva. Stötmärken. Orangrepp.

Lähtöhinta
3 000 SEK