652412

SLIPSNÅLAR 4st, FRACKKNAPP, samt ett SAS-märke, 18K guld och förgyllt silver. Total vikt ca 8,44 g.

Slipsnål, 18K guld med små sötvattenspärlor, Holmberg, 1917. Längd 6 cm. Etui medföljer. Slipsnål, 18K guld med vita sten. Längd 5,5 cm. Två andra slipsnålar, förgyllt silver. En frackknapp 18K guld med små sötvattenspärlor, Dahlgren & Co, Malmö, 1902. Ett SAS märke, 18K guld och förgyllt silver med diamanter, tot ca 0,05 ct.

Slitage.

Lähtöhinta
1 800 SEK