652425

SCHATULL MED FLASKOR, 1+3 st, 1800-tal.

Schatull med gångjärnsförsett lock och bakomliggande fackinredning. 3 st flaskor med lös knopp. Flaskornas höjd ca 21 , schatullets höjd ca 23 cm.

Slitage, repor och nagg med enstaka avslag. Mindre slipade lagningar på flaskor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK