SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.

Mönster av blommor och bladverk i järnrött och guld på underglasyrblått. Diameter ca 23 cm. Höjd ca 4,5 cm.

Mindre repor och slitage. Några mindre glasyrmistor.

Lähtöhinta
1 500 SEK