BORD, Empire-stil, 1800-tal.

BORD, Empire-stil, 1800-tal.

Rund form på tredelad pelare med tre tassfötter på sockel. Skiva med intarsia i form av solfjäder. Detaljer i mässing. Diam 91. Höjd 76 cm.

Smärre slitage och rispor. Enstaka mässingsdetaljer undertill saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK