BLOMBORD, 1800-talets mitt/andra hälft.

Tre halvmåneformade hyllplan på svarvade ben. Längd 102, bredd 51, höjd 85 cm.

Bruksslitage, färgbortfall. Torrsprickor och bortfall av delar. Bordet löst i sin konstruktion.

Lähtöhinta
3 000 SEK