GOLVLAMPA, Pagos Armatur, 1900-talets mitt.

Perforerad, ställbar lampskärm med fot av gjutjärn. Undertill märkt "Pagos". Höjd ca 150 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Skärmen med bucklor och fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK