SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, för Nationalmuseum, 1900-talets andra hälft.

Betsade. Dörrpar med bakomliggande förvaring. Svängda ben. Brännstämlade NM Svenska originalmodeller från 1700-talet. Nationalmuseum. Move möbler AB. Bredd 42. Djup 34. Höjd 92 cm.

Slitage, repor och märken. Färgbortfall.

Lähtöhinta
5 000 SEK