Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

STOL. Gustaviansk, 1700-talets slut.

Rak spjälad rygg, stoppad klädd fast sits, runda ben med svarvat H-kryss.

Senare bemålad, senare stoppning, slitage och fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK