Nystilar

Nystilar

SÄNGBORD, ett par, nyrenässans, 1800-talets slut.

Rak form, utdragslåda, dörr med bakomliggande hyllplan. Stenskiva med profilerad kant. Blindlås. Längd ca 55, djup ca 39, höjd ca 82 cm.

Slitage, repor och stötmärken med enstaka mindre avslag. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK