STOLAR, 2 st, senbarockstil, 1900-tal.

Målade. Genombruten rygg med balusterbricka. Skuren dekor. Lös stoppad sits. Kopplad benställning. Fotavslutningar i form av claw and ball.

Senare målning. Slitage, repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK