TRÄDGÅRDSGRUPP, 7 delar, "Bergshamra", Carl Malmsten, Igelstaverken, 1900-talets andra hälft.

Betsade träribbor. Etikett- samt stämpelmärkt. Sex karmstolar och bord, diameter 130 cm, höjd 69 cm.

Bruksslitage. Sprickor. Fläckar. Märken. Träavslag. Något ostabila delar.

Lähtöhinta
6 000 SEK