BARSKÅP, Ferdinand Lundqvist, 1950-tal.

Välvda skåpsdörrar. Svartmålad benställning med mässingsavslut. Inredning med plats för sex flaskor, hyllor samt två lådor. Spegelglas samt belysning invändigt. Längd 76, bredd 40, höjd 125 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Utvändigt någon enstaka slagskada och fläckar. Spegelglas och mässing anlupna. Belysning ej funktionstestad.

Lähtöhinta
5 000 SEK