PARTI SILVER, 4 delar. Bl a Axel Johan Limnell, Växjö 1780 och Karl Andersson, Stockholm 1896. Vikt ca 325 gram.

Bägare av Axel Johan Limnell, Växjö 1780. Invändigt och utvändigt delvis förgylld. Höjd 11 cm. Två coasters på kulfötter av Karl Andersson, Stockholm 1896. Diameter 8,5 cm. Bricka med hänklar i form av växter. Svenska importstämplar. Längd 20 cm. Medföljer lockkarott i nysilver.

Slitage. Repor. Bägaren med smärre bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK