FÅTÖLJER, ett par, "Columbus", Hartmuth Lohmeyer, Ljungs industrier, 1950-60-tal.

Svartlackerad trästomme. Svängd stoppad sits/rygg.

Slitage, klädseln med hårt slitage, fläckar, den ena klädseln sönderriven.

Lähtöhinta
3 000 SEK