KAFFEKANNA samt GRÄDDKANNA, silver, Adolf Zetelius 1816/1826, vikt ca 1040 g.

Dekor av palmetter, pip i form av drakhuvud, höjd 28 cm.

Slitage, repor, bucklor. Gräddkannans fot något intryckt.

Lähtöhinta
3 000 SEK