657601

ÖLSTOP, 2 st, glas och tenn, 1800-tal, Tyskland.

Målad polykrom dekor av rosor och band med text. Uppsvängda tandtag. Lock i tenn med graverat årtal 1838 och 1830 . Ena locket med stämplar invändigt. Höjd ca 26 cm.

Monogram. Det ena märkt med siffra i botten. Repor. Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK