SOFFBORD, Svenska Möbelfabriken, 1900-talets mitt.

Fanerat med olika träslag, bl a mahogny. Sarg med dekor av intarsia. Märkt SMF. Längd 105. Bredd 55. Höjd 59 cm.

Slitage, repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK