MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, 200x135 cm.

Tre mittmedaljonger mot geometriska fält samt dekor av blommor. Olika rosa nyanser samt inslag av ljusblått och beige.

Bruksslitage, hårdare slitage på fransar. Fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK