Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

TALLRIKAR, 6 st SAMT 2 STEKFAT, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Oktagonala tallrikar, avlånga stekfat i två storlekar med snedställda hörn, underglasyrblå dekor resp figurscen i famille rose, diam 22, faten, längd 24,5-33 cm.

Slitage, enstaka nagg, fyra tallrikar samt det större stekfatet med påmålade lagningar.

Lähtöhinta
5 000 SEK