SPEGEL, engelsk stil, 1800-tal.

Bonat trä. Riklig skuren dekor av akantusblad, draperingar samt krönande urna med eldsflamma. Fasetterat glas. Höjd 133 cm, bredd 77 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK