BÄGARE, 3 st, silver, CG. Hallberg, 1914 resp Sovjetryssland, 1900-talets mitt.

Minnesbägare från Baltiska Utställningen, Malmö 1914, emaljerad medaljong med utställningsemblem. Blomsterdekor i niello. H 4-7.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
800 SEK