MATTA, reliefflossa, "Vita spetsporten", Märta Måås Fjetterström, signerad AB MMF, efter 1942, ca 200x140 cm.

Komponerad 1934. Benvit relief mot brunmelerad fond.

Hårt bruksslitage, skador och fläckar.

Muut tiedot

Föremålet visas i Bukowskis monter i Tennisgallerian under Tennisveckan i Båstad mellan 13-26 juli. Där kan alla vunna föremål hämtas ut t.o.m. den 26 juli. Vid avhämtning i Båstad kan områdesbiljett fås vid courtesy desk. Fr.o.m. 28 juli finns samtliga föremål för avhämtning på Bukowskis Market i Göteborg.

Lähtöhinta
8 000 SEK