HÄNGSKÅP, 1800-talets första hälft.

Målat och bronserat. Ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 78. Djup 31. Höjd 123 cm.

Slitage. Repor och märken. Krackelyr. Torrsprickor. Omfattande färgbortfall. Senare målning. Förstärkning i bakstycke. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK