SKÄNK, allmoge, sent 1700-/tidigt 1800-tal.

Målad. Uppsats med hylla. Två lådor i sarg. Ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 93. Djup 43. Höjd 122 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Avslag. Maskstunget. Några senare lister. Retuscherad målning. Färgbortfall. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK