MATTA, antik, Kirman, ca 396 x 295 cm.

Medaljong på övermönstrad röd botten. Polykromt växt- och fågelmönster. Vit/ljusblå huvudbård med rik floral dekor.

Slitage, ställvis hårt. Lagningar/hål. Frans- och stadkantsskador. Smuts.

Lähtöhinta
6 000 SEK