SKRIN, senbarock, 1700-tal.

SKRIN, senbarock, 1700-tal.

Ek. Dekor av intarsia. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. Längd 60. Bredd 54. Höjd 18 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Något maskstunget. Senare beslag. Ej fungerande nyckel.

Lähtöhinta
3 000 SEK