SAMEKNIV, troligtvis Anders Sunna, signerad A Sunna, 1900-talets andra hälft.

Slida samt fäste i horn med ristad dekor. Stålblad. Längd inklusive slida 28 cm.

Bruksslitage. Blad något rostigt.

Lähtöhinta
2 000 SEK