Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SAMEKNIVAR, 3 st, Gunnar Edholm, Jokkmokk, samt Sune Enoksson, signerade, 1900-talets andra hälft.

Enokssons kniv med slida i björk, horn och läder samt med fästen i horn och björk. Edholms knivar med slidor i horn och läder med ristad dekor samt fästen i horn och metall. Längd inklusive slidor 21 cm.

Bruksslitage. Ställvis rost.

Lähtöhinta
1 500 SEK