TABURETTER, ett par, senempire, 1800-talets andra hälft.

Bonad björk. Delvis snidad dekor. Svängda sabelformade ben. Klädda i mönstrat tyg. Höjd ca 55 och längd ca 58 cm.

Slitage. Fläckar. Delar av textilband lösa.

Lähtöhinta
3 500 SEK