BRUDKRONA, förgyllt silver. Bergdahls Juvelerareaffär,Göteborg, 1942. Vikt ca 73 g.

Rund form med fem uppstickande kronspetsar. Diameter 5,5-10 cm. Höjd 7 cm.

Märken och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK