GUERIDON. Empirestil, 1800-talets andra hälft.

Snidad, förgylld och bronserad. På tre tassfötter. Upptill grip. Höjd 157, höjd inkl senare glasarmatur för fyra ljuspunkter 177 cm.

Slitage, borrad för el. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
15 000 SEK